Wersja Kontrastowa

III LIPNOWSKI BIEG ULICZNY Z CYKLU GRAND PRIX WOJ. KUJ- POM 01.10.2017

W dniu 1 października 2017 r. odbył się III Lipnowski Bieg Uliczny z cyklu Grand  Prix Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Odbyły się dwa biegi : 10 km, półmaraton oraz biegi dla dzieci. Łącznie w  dwóch biegach głównych wzięło udział 282 uczestników a w biegach dziecięcych ponad 50 młodych adeptów biegania. Uroczyste otwarcie biegu nastąpiło o godz: 10:00 na PUK ARENIE a bieg otworzyli Burmistrz Miasta Lipna pan Paweł Banasik i Członek Zarządu Województwa Kujawsko- Pomorskiego pani Aneta Jędrzejewska. Organizatorami i współorganizatorami biegu byli: Urząd Miejski w Lipnie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lipnie, Włocławski Klub Biegacza Maratończyk, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie, Lipnowskie Wodne Ochotnicze  Pogotowie Ratunkowe.

Rozgrzewkę dla uczestników biegu poprowadził Maksymilian Garst- trener personalny.

Wyniki biegów :

10 km- mężczyźni

I miejsce Gosiewski Krzysztof  czas 31:17 ( złoty medalista Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych z 2014 roku)

III miejsce Szczutkowska Justyna  czas 1:34:13

Szczegółowe wyniki znajdują się w dodanych plikach.

Najszybszą mieszkanką z Lipna na 10 km została pani Weronika Rzymska. Najszybszym zawodnikiem  z Lipna na 10 km został pan Jakub Rzymski który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta Lipna pana Pawła Banasika. Najszybszym mieszkańcem z Lipna w półmaratonie został pan Tomasz Pniewski.

W pierwszym biegu dla dzieci na dystansie 200 metrów pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Makowska, drugie miejsce zajął Maciej Rakowski a trzecie miejsce zajął Franciszek Ostrowski. W drugim biegu na dystansie 400 metrów pierwsze miejsce zajął Stanisław Ziętarski, drugie miejsce zajął Stanisław Korczakowski a trzecie miejsce zajął Rafał Wojciechowski. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale ufundowane przez firmę mini Max- Piotr Kycia

W czasie trwania imprezy odbyły się także dwa konkursy organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu:

-EcoRunner 2017 i Baterie Zbieramy- środowisko oczyszczamy.